Skip Ribbon Commands
Skip to main content

ANASAYFA

:

tdp

Giriş
tdp.jpg 

  
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz 1 Emniyet Müdürü 5 Polis Memuru ile 08.00-17.00 saatleri arsında görev yapmaktadır. Şube Müdürlüğümüz Gazi Mah. Erzurum Cd. Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi Kat: 3’te görev yapmaktadır.
 
KURULUŞUMUZ:
 
Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Ağrı Valiliği’nin 26.02.2009 tarih ve 622 sayılı oluru ile 04.05.2009 tarihinde kurularak İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyete geçmiş olup;
07/02/2012 tarihli İçişleri Bakanlığı oluruna istinaden 17/02/2012 tarihli Valilik Makamı oluru ile 23/02/2012 tarihinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak faaliyete geçmiştir.
 
HEDEFİMİZ:
 
-Toplumun öncelikli güvenlik beklentilerini tespit etmeyi,
-Toplumda oluşan güvensizlik kaygısı ve suç korkusunu gidermeyi,
-Çocukları ve gençleri suçlara ve kötü alışkanlıklara karşı korumayı,
-Halkın suç önlemeye yönelik tedbir alma bilincini geliştirmeyi,
-Toplumun sosyal ve kültürel etkinliklerine katılarak Polis-Halk ilişkilerini geliştirmeyi hedefleyen hizmet anlayışıdır.
 
TEMEL POLİTİKALAR:
 
-Suça ve suçlulara yönelik bilinçlendirici faaliyetlere ağırlık vererek, halkın her kesimine bu konuda temel bilinç kazandırmak.
-Toplum Destekli Polislik uygulamalarının il genelinde tanıtımlarının yapılarak, özellikle basın aracılığıyla halkın TDP uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak.
-İl geneli suç analizi yapılarak, oluşturulacak risk haritası çerçevesinde, TDP uygulamalarını yüksek risk gruplarına yönlendirerek suç ve suçluyla mücadelede ve Polis-Halk ilişkilerinde daha etkin adımlar atmak
-Yapılacak TDP faaliyet ve projeleriyle, Polis-Halk ilişkilerini en üst düzeye getirerek, başta suçun önlenmesi konusunda halkın her alanda desteğini sağlamak.

 
TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI ETKİNLİKLERİ

 
1-ANAOKULU ZİYARETİ
 
Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü TDP Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ÇOGEP destekli Ailemin Gönüllü Polisiyim projesi kapsamında il merkezinde bulunan 3 anaokulu tarafımızca ziyaret edilerek kek, meyve suyu ve eğitici ve öğretici bilgilerin bulunduğu boyama kitabı hediye edilerek öğrencilere polis kimlik kartı verilmiştir.
 
 
2-POLİS AMCA OYUNCAKEVİ

SERKA Kalkınma Ajansı destekli Polis Amca Oyuncak Evinin açılışı Aralık Ayı içerisinde gerçekleştirilmiştir. Oyuncak evinde 3-6 yaş grubu çocuklar, 7-12 yaş grubu çocuklar için oyun salonu ve veliler için bekleme salonu bulunmaktadır.
Yaş gruplarımıza göre düzenlenen oyuncak odalarında toplam 206 çeşit ve 5000 adet oyuncak bulunmaktadır. Bu oyuncaklar çocuklarımızın zihinsel bilgi, beceri ve gelişimlerini destekleyecek özelliklerde seçilmiştir. Her yaş grubu çocuklar için proje kapsamında çocuk gelişimi eğitimi almış iki bayan personel alımı yapılmıştır. Çocuklara bu personel gözetiminde 20’şer kişilik gruplar halinde 75’şer dakika süreyle çeşitli eğitsel faaliyetler yapılmıştır.23.07.2016 tarihinde proje sona ermiştir.

3-AİLE ZİYARETİ
 
Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Valimize talimatları doğrultusunda Fırat Mahallesinde ikamet eden ailemiz ziyaret edilerek çeşitli hediyeler takdim edilmiştir.
 
4-8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle İl Emniyet Müdürlüğümüzde görev yapan bayan personellere günün anlam ve önemi münasebetiyle gül dağıtılmıştır.

Dört yol kavşağında sabit görev yapan Trafik ekibi tarafından sürücü bayanlara ve araçlarda bulunan kadınların günü kutlanarak karanfil dağıtılmıştır.

Yine Cumhuriyet Caddesindeki esnaf ve vatandaşlarımıza Sayın Valimiz Musa IŞIN, eşi Tuğba IŞIN ve İl Emniyet Müdürümüz tarafından Kadınlar Günü münasebetiyle gül verilerek günlerini kutlamışlardır.

Ayrıca Sayın Valimizin eşi Tuğba IŞIN tarafından TDP Şube Müdürlüğünde görevli bayan personel eşliğinde Ağrı Kadın Doğum Hastanesinde yatan kadınlara gül ve çikolata vererek günleri kutlamış geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. 800 adet karanfil ve 350 adet gül olmak üzere toplamda 1150 adet çiçek dağıtımı yapılmıştır.
 
5-YAŞLILARA SAYGI HAFTASI (HUZUREVİ ZİYARETİ)

 “18-24 Mart yaşlılar Haftası” münasebetiyle ilimiz  Bakım ve Huzurevi Müdürlüğünde kalan  yaşlılarımızın bu anlamlı günde yanlarında bulunmak onların yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla ziyaret edilmiştir.
Huzurevinde kalan yaşlılarımız ziyaretimize yoğun ilgi ve alaka göstererek duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir. Yaşlılarımız tecrübe ve hatıralarını personelimizle paylaşmış aralarında dede torun ilişkisi sıcaklığında diyaloglar yaşanmıştır. Şubemiz personelince çeşitli ikramlarda bulunularak hatıra fotoğrafları çektirilmiştir.
 
 
6-ORMAN HAFTASI
 
21-26 Mart tarihleri arası Orman haftası olması münasebetiyle İlimiz Orman İşletme Müdürlüğü 23 Mart 2016 tarihinde şubemiz personelince ziyaret edilerek Orman Haftası kutlanmıştır.

Ziyaret esnasında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak; ilimizde yeşil alanların artırılması amacıyla fidan dikimi faaliyeti yapılması planlandığı Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir. Yetkililer tarafından mevsimsel olarak fidan dikimi için şu an uygun bir zaman dilimi olmadığı, 15 Nisan 2016 tarihinden sonra fide söküm işlemlerine başlanacağı ve bu tarihten sonrasında tarafımıza yardımcı olabilecekleri bildirmişlerdir. Makamınızca uygun görüldüğü takdirde 15 Nisan 2016 tarihi sonrası fidan dikimi faaliyeti şubemizce planlanacaktır.

7-  KADIN SIĞINMA EVİ ZİYARETİ

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli olarak 24.03.2016 tarihinde il merkezinde bulunan kadın sığınma evi ziyaret edilerek çeşitli ikramlarda bulunulmuş, kurum müdüresi ve orada kalan kadınlarımız ile görüşülerek durumları ve talepleri hakkında bilgi alınarak çocukları oyuncak evine davet edilmiştir.

8-  YARDIM FAALİYETİ

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan ziyaretler esnasın da ihtiyaç sahibi Suriye uyruklu aile tespit edilmiş olup, kıyafet ve bot yardımı yapılmıştır.

9- RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI VE GENÇLİK KOŞUSU

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘’Ağrı’nın Yarınları Emniyette 2016’’ projesi kapsamında Gençlik Koşusu 02 Nisan 2016 tarihinde saat 10:00 da Ozanlar Yolu güzergahında yapılmıştır.
Yarışmalar 9-11, 12-14, 15-17 yaş gruplarında bulunan çocuk ve gençler, kızlar ve erkekler olmak üzere 6 kategoride düzenlenmiştir. Yarışmaya İl Gençlik Spor Müdürlüğünden 50 sporcu ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullardan yaklaşık 50 öğrenci katılmıştır. Tüm sporculara koşu alanında meyve suyu, kek,  su ve katılım belgesi verilmiştir. Ayrıca dereceye girenlere 10 Nisan Pazar günü madalya ve hediye çantası verilmiştir.

ÇOGEP projesi kapsamında gerçekleştirilen İlkokul öğrencilerine yönelik Resim, Ortaokul öğrencilerine yönelik Şiir ve Lise öğrencilerine yönelik Kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri 10 Nisan 2016 günü Sayın İl Emniyet Müdürümüz tarafından verilmiştir.
 
10-  10 NİSAN POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10 Nisan Polis Haftası Etkinlikleri kapsamında; ilimiz merkezinde bulunan Şehit ve Gazi yakınları evlerinde ziyaret edilmiştir.

İlimiz Merkez Camiinde 8 Nisan 2016 günü Cuma Namazına müteakip okunan   Mevlid-i Şeriften sonra “Aziz Şehit ve Gazilerimizin Anısına”  vatandaşlarımıza lokum ve gül suyu dağıtılmıştır.
İl Emniyet Müdür Yardımcımız, sıralı müdür ve amirlerimiz ile şubemiz personellerince Sayın Vali Yardımcımız Mehmet SOĞUKPINAR makamında ziyaret edilmiştir.
     
SEMİNER VE TİYATRO GÖSTERİMİ

10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde 7 Nisan 2016 günü Ağrı İl merkezi ve ilçelerinde bulunan okul müdür yardımcıları ve rehberlik öğretmenlerine yönelik Şubemiz personelinin katılımlarıyla seminer yapılmıştır. Sonrasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tiyatro oyuncuları tarafından Telepati ve Kime Niyet Kime Kısmet isimli ı iletişim yoluyla dolandırıcılık konulu tiyatro sahnelenmiştir.

11- KANDİL SİMİDİ DAĞITIMI

03.05.2016 Salı Günü Miraç kandili olması münasebetiyle ilimiz Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Merkez Camiinde kurulan stantta, yatsı namazına müteakiben kandil simidi dağıtılarak yaklaşık 3000 vatandaşımıza ulaşılmıştır.
21.05.2016 Cumartesi Günü Berat kandili olması münasebetiyle ilimiz Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Merkez Camiinde kurulan stantta, yatsı namazına müteakiben kandil simidi dağıtılarak 3000 vatandaşımıza ulaşılmıştır
 
12-AKŞEMSETTİN İLK VE ORTAOKULU ZİYARETİ

Aşağı küpkıran Mahallesinde bulunan Akşemsettin İlkokulu ziyaret edilerek öğretmenlerle  TDP faaliyetleri ve okul polisliği hakkında toplantı yapılmıştır. Öğrencilerin daha önceden hazırladıkları polise hitaben yazılan mektuplar ve karanfiller şube müdürlüğümüz personeline hediye edilmiştir. Ayrıca öğrencilerimize çikolata ve meyve suyu ikram edilmiştir.

13-ÇANAKKALE GEZİSİ

ÇOGEP "Ağrı’nın Yarınları Emniyette-2016" projesi kapsamında İlimiz dezavantajlı kesimlerde yaşayan maddi durumu yetersiz, geçim sıkıntısı çeken ailelerin çocuklarından suç gruplarının hedefinde bulunan 12-16 yaş aralığındaki toplam 25 öğrencinin milli birlik ve beraberliklerini güçlendirmek, devlete olan aidiyet duygularını geliştirmek ve tarih bilinci oluşturmak amacıyla 3 gece 4 gün olarak,  25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında 25 öğrenci, 2 öğretmen ve 2 TDP personeli ile Çanakkale Kültür Gezisi Düzenlenmiştir. Geziye katılan öğrencilerimiz bizlere hitaben geziden duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir.
 
 
14-ANNELER GÜNÜ

Mayıs ayının 2. haftasında kutlanan Anneler Günü münasebetiyle 08.05.2016 tarihinde TDP personeli tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesinde geçici olarak görevlendirilen personelimizin eşlerine bir nebze moral verebilmek adına evlerinde ziyaret edilip anneler günü kutlanarak çikolata ikram edilmiş ve gül verilmiştir. 
Ayrıca Devlet Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi ve Özel Yaşam Hastanesinde yatmakta olan annelere, Huzurevi ve Kadın Sığınma Evinde kalan annelere ve 180’lik Polis Lojmanları ile 80’lik Toki Lojmanlarında ikamet eden polis eşleri de ziyaret edilip anneler günü kutlanarak çikolata ikram edilmiş ve gül verilmiştir.

15-ENGELLİLER HAFTASI

“10-16 Mayıs Engelliler Haftası” olması sebebiyle öncelikle, ahlaki ve vicdani bir görev alarak toplumu bu konuda bilinçlendirip, engelli bireylere karşı toplumu önyargıdan arındırarak toplumsal bir duyarlılık haline getirmek, sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamda tüm bireylerin eşit haklara sahip olduğu duygusunu engelli vatandaşlarımıza hissettirmek için, onlara özel bu hafta münasebetiyle;
Polis Amca Oyuncak Evine, İl Merkezinde bulunan Gün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi ile Eleşkirt ilçesi Gerçek Yuva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden oluşan 11 kız, 13 erkek 24 engelli öğrenci Rehberlik Araştırma Merkezi görevlileri nezaretinde şubemizce davet edilmiş, öğrenciler oyuncak evinde muhtelif oyuncaklarla görevlilerimiz nezaretinde oyun oynamışlardır. Öğrenciler, şubemiz personelince kendilerine gösterilen sıcak ilgi ve alakadan dolayı çok mutlu olmuşlar, şubemiz personelince çeşitli ikramlarda bulunularak hatıra fotoğrafları çektirilmiştir.

16-KARADENİZ KÜLTÜR GEZİSİ

ÇOGEP "Ağrını Yarınları Emniyette-2016" Projesi faaliyetlerinden olan Altı (6) günlük Karadeniz Kültür Gezisi 16-21 Mayıs 2016 tarihlerinde Öğretmenler Anadolu Lisesinden 29 öğrenci (7 kız 22 erkek ) Milli Eğitim Müdürlüğünden Üç (3) öğretmenin katılımlarıyla karayolu ile gerçekleştirmiştir. Erzurum, Sivas, Amasya, Samsun, Trabzon ve Rize illerinin tarihi ve turistik yerleri ziyaret edilmiştir. 
20 Mayıs 2016 Cuma günü gezi grubunun Rize ilinde Sayın Cumhurbaşkanımız ile buluşması sağlanarak toplu olarak fotoğraf çektirilmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımıza gezi ve ÇOGEP projeleri hakkında bilgi verilmiş olup, 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü ilimize dönüş yapılmıştır.

17-HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

“Ağrının Yarınları Emniyette-2016”  ÇOGEP Projesi kapsamında; Ortaokullar arası Halı saha futbol turnuvası yapılmıştır.
Turnuva ilimiz merkezde bulunan Onaltı (16) devlet ortaokuldan 12-15 yaş arası Yüz altmış (160) öğrencilerinden oluşturulan okul futbol takımları arasında 24-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında eleme usulüne göre gerçekleştirilmiştir.
27.05.2016 Cuma günü saat:14.00’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ait Halı sahada yapılan Final karşılaşmasında; Fatih Sultan Mehmet Orta Okulu birincilik, Alparslan Orta Okulu ikincilik, Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu ise üçüncülük kazanmıştır.
Karşılaşmalara katılan tüm oyunculara Forma hediye edilerek, dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verilmiştir. Turnuvada birinci olan takımın ödülü İl Emniyet Müdür Vekili Kenan KERDİĞE, ikinci olan takımın ödülü Milli Eğitim Şube Müdürü Murat KARAKURT, üçüncü olan takımın ödülü Alparslan Orta Okulu Müdürü Mehmet Emin KARAOĞLAN tarafından verilmiştir.

18-İFTAR YEMEĞİ PROGRAMI

“Ağrının Yarınları Emniyette-2016”  ÇOGEP Projesi kapsamında dışarıda yemek yeme imkânı olmayan, maddi durumu zayıf, 10-17 yaş aralığındaki çocuk ve ailelerine yönelik Polis-Halk ilişkilerinin geliştirilmesi çerçevesinde Haziran ayı içerisinde Polisevinde toplam Üç yüz (300) kişilik akşam yemeği organizasyonu gerçekleştirilmiştir.
Yapılan bu etkinlikler İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde yapılmıştır.

19-RAMAZAN BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Ramazan Bayramı münasebetiyle ilimiz  Bakım ve Huzurevi Müdürlüğünde kalan  yaşlılarımızın bu anlamlı günde yanlarında bulunmak onların yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla ziyaret edilmiştir. Yaşlılarımız tecrübe ve hatıralarını personelimizle paylaşmış aralarında dede torun ilişkisi sıcaklığında diyaloglar yaşanmıştır. Şubemiz personelince çeşitli ikramlarda bulunularak hatıra fotoğrafları çektirilmiştir.
Ayrıca Sevgi Evlerinde bulunan çocuklarımızda ziyaret edilerek, Ramazan Bayramları kutlanmış personelimizce çeşitli ikramlarda bulunularak hatıra fotoğrafları çektirilmiştir.

20-UÇURTMA ŞENLİĞİ

01.09.2016 tarihinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ÇOGEP Ağrının Yarınları Emniyette Projesi kapsamında 01.09.2016 günü TRT Parkta Uçurtma Şenliği ve Piknik Faaliyeti düzenlenmiş, sosyal faaliyetlere katılma imkânından yoksun, ilimiz sevgi evleri ile devlet yurtlarında kalan ve Kuran kurslarında okuyan 7-15 yaş aralığında bulunan 300 öğrenciye yemek verilmiş, çocuklar ile birlikte Uçurtma Şenliği Piknik faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

21-KURBAN BAYRAMI ETKİNLİĞİ

Kurban bayramı münasebetiyle halkımızı sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirmek amacı ile Ağrı Belediyesi Hayvan Borsası içerisinde kurulan hayvan pazarında sahte para dolandırıcılığı, sahte paranın nasıl anlaşılabileceği ve sahte para vermek isteyen kişilere karşı alınabilecek tedbirler ile ilgili 620 adet broşür şube personelimizce kurban satıcılarına ve vatandaşlara bilgilendirme yapılarak dağıtılmıştır.
Kurban Bayramı öncesi çarşı pazar yerlerinin hareketlenmesi dolayısıyla Cumhuriyet Caddesi üzerinde şubemiz personelince evden hırsızlık, madde bağımlılığı ve dolandırıcılık konuların ile ilgili 300 adet bilgilendirme broşürü vatandaşlarımıza dağıtılmıştır.
Kurban Bayramının 2. Günü Emniyet Müdürlüğümüz personelinin verdiği kurban etleri il merkezimizde yaşayan kurban kesemeyen,  muhtaç 250 aileye dağıtılmıştır.

22-BOWLİNG ETKİNLİĞİ

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce vatandaşın polise olan güvenini arttırmak ve polis halk kaynaşmasını sağlamak amacıyla il genelinde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bu faaliyetler kapsamında 28.09.2016 tarihinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ÇOGEP Ağrının Yarınları Emniyette Projesi kapsamında 28.09.2016 günü ve 05.10.2016 günü ilimiz Özel Otistik Eğitim Merkezi ve Özel İlkadım Rehabilitasyon Merkezinde öğrenim gören hafif zihinsel ve hafif bedensel engelli 150 öğrencilerimizle bowling oynanmış, kek, meyve suyu ikram edilerek çeşitli hediyeler verilmiştir. Oyun sonunda Polis Evinde hep birlikte  yemek yenilmiştir.

23-ÜNİVERSİTE ETKİNLİĞİ

04 -05 -06.10.2016 tarihlerinde ÇOGEP “Ağrını Yarınları Emniyette-2016” projesi kapsamında ilimiz merkezinde bulunan ‘Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ öğrencilerine Terör Şube Müdürlüğü ile müştereken TDP faaliyetleri hakkında seminerler verilip, öğrencilere tanıtım broşürleri dağıtılarak baklava ikramı yapılmıştır.
Şehirde Birlikte Yaşama Kültürü Hakkında Bilgilendirme amaçlı ilimizde eğitime başlayan öğrencilere yönelik, Devlet öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine yönelik TEM Şube ile koordineli şekilde Devlet Yurtlarıyla temas kurularak kız ve erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilere seminer verilerek tatlı ikramında bulunularak, öğrenciler ile iletişim kurulmuştur. Toplam 3000 öğrenciye ulaşılmıştır.

24-AŞURE ETKİNLİĞİ

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından içerisinde bulunduğumuz Muharrem ayı etkinlikleri çerçevesinde; özel gün ve haftalarda vatandaşlarımızın yanında bulunarak Polis Halk kaynaşmasını en üst seviyeye çıkarmak ve etkili iletişim kanallarını açık tutmak amacıyla 11.10.2016 tarihinde ilimiz Cumhuriyet Caddesi üzeri Merkez Camii karşısında kurulan stantta yaklaşık 2000 vatandaşımıza “Aşure” dağıtımı yapılmıştır

25-KIRTASİYE SETİ DAĞITIMI

Ağrının Yarınları Emniyette-2016 Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında ilimizde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak 12.10.2016-14.10.2016 tarihleri arasında Mehmet Şerafettin Yaltkaya İlköğretim Okulu, Soma 13 Madenciler İlköğretim Okulu, İsmet Ömeroğlu İlköğretim Okulu, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu, Kuva_i Milliye İlköğretim Okulunda eğitim-öğrenim gören 500 öğrencimize çanta, beslenme çantası, kalemlik ve kırtasiye malzemesinden oluşan set dağıtılmıştır.

26-MUHTARLAR GÜNÜ

19 Ekimin Muhtarlar Günü olması sebebiyle İl Merkezinde bulunan bazı muhtarlıklar ve Muhtarlar Dernek Başkanı ziyaret edilmiştir. Ziyaret esnasında sorunları ve ihtiyaçları sorularak karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak, şube müdürlüğümüz tarafından çeşitli hediyeler verilerek tatlı ikramında bulunulmuştur.

27-ERZURUM KÜLTÜR GEZİSİ

ÇOGEP “Ağrını Yarınları Emniyette-2016” projesi kapsamında 17-25 yaş aralığında ki 80 öğrencinin milli birlik ve beraberliklerini güçlendirmek, devlete olan aidiyet duygularını geliştirmek ve tarih bilinci oluşturmak amacıyla günübirlik Erzurum gezisi düzenlenecektir. Geziye 80 üniversite öğrencisi ile 2 öğretim görevlisi, 7 TDP Personeli ve 2 TEM personeli ile 11.11.2016 günü gerçekleşmiştir.

28-ANKARA-KONYA KÜLTÜR GEZİSİ

ÇOGEP “Ağrını Yarınları Emniyette-2016” Projesi kapsamında 12-16 yaş aralığında ki 25 öğrencinin milli birlik ve beraberliklerini güçlendirmek, devlete olan aidiyet duygularını geliştirmek ve tarih bilinci oluşturmak amacıyla 4 gece 5 gün Ankara-Konya gezisi düzenlenmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan yazışma ile belirlenen 25 öğrenci, 2 Öğretmen ve 2 TDP personeli ile birlikte 22 – 26 Kasım 2016 günleri arasında gerçekleştirilmiştir.

29-SİLAHLA DEĞİL OYUNCAK BEBEK VE ARABA İLE OYNAYALIM

Çocukların oyuncak da olsa Silahlarla değil gerçek oyuncaklarla büyümesi amacı ile il merkezinde ilkokul seviyesinde 6-10 yaş aralığındaki çocuklar daha çok silahla oynamayı alışkanlık haline getirmiş, varoş tabir edilen kesimlerde yaşayan sosyal/kültürel faaliyetlerden yoksun, maddi durumu zayıf hedef grubundaki 1000 çocuğun getireceği oyuncak silahlar; oyuncak polis arabası ve oyuncak bebek ile değiştirilecektir. Böylece hedef grubu çocukların zihinlerinden şiddet ve şiddet içerikli oyun materyali silinmeye çalışarak oyuncaklarla oynama alışkanlığı kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Milli Eğitimden gelen okul isimlerine göre 900 öğrenciye dağıtım yapılmıştır. Daha önceden de 100 anaokulu öğrencisine dağıtım yapılmış olup toplamda 1000 çocuğumuza ulaşılmıştır.

30-ÖĞRENCİLERİN ŞUBEMİZİ ZİYARETİ

Toplum Destekli Şube Müdürlüğümüzce ÇOGEP Ağrının Yarınları Emniyette 2016 Projesi kapsamında çocukların oyuncak da olsa silahlarla değil gerçek oyuncaklarla büyümesi amacı ile il merkezinde ilkokul seviyesinde 07.12.2016 günü ziyaret edip oyuncak dağıttığımız Akşemsettin İlkokulu 3-A sınıfının 20 öğrencisi, okul müdürü ve sınıf öğretmenleri İstanbul’da yaşanan bombalı saldırı olayında şehit olan meslektaşlarımız için başsağlığında bulunmak maksadı ile şubemizi ziyarete gelmişlerdir. Misafirlerimize şubemiz gezdirilmiş kısaca bilgilendirme yapılmış ve kek, meyve suyu, tatlı ve su ikram edilmiştir.

31- ÖĞRENCİLERİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ

İstanbul’da yaşanan bombalı saldırı olayında şehit olan meslektaşlarımız için başsağlığında bulunmak maksadı ile 07.12.2016 günü Emniyet Müdürlüğümüzü ziyarete gelen Cumhuriyet İlkokulundan 55 öğrenci, velileri, öğretmenleri ile ayrıca 29.12.2016 günü Emniyet Müdürlüğümüzü ziyarete gelen Bilim Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri (15 kişi) Emniyet Müdürlüğümüz bahçesinde karşılanmış, MOBESE Merkezi ve Trafik Şube Müdürlüğü ziyaret edilmiş, şube görevlilerince çocuklara çalışmalar hakkında kısa bilgilendirmeler yapılmış, çocuklara kek, meyve suyu ikram edilmiş, çocuklar başsağlığı dileyerek, getirdikleri karanfilleri polis meslektaşlarımıza vermişlerdir.

32- EĞİTİM FAALİYETLERİ

İl merkezimizde bulunan maddi durumu sıkıntılı olan bölgelerde yaşayan lise öğrencilerimize, 2016 yılı Ağrının Yarınları Emniyette Projesi kapsamında YGS ve LYS sınavlarına yönelik 12 farklı konuda toplam 1000 adet test kitapçığı dağıtılmıştır.
ÇOGEP Ağrı’nın Yarınları Emniyette 2016 projesi kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen İl merkezinde bulunan Ortaokul ve Lise düzeyinde toplam 20 okulda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak 01 Mart 2016 -14 Mart 2016 tarihleri arasında “Toplumsal Hayatta Güvenli İnternet ve Sosyal Medyanın Güvenli Şekilde Kullanımı Semineri ve Eğitimi” verilmiştir.
Seminerler ve eğitimler 6 Ortaokul ve 5 Lisede toplam 1050 öğrenciye ve Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde 8 Mart 2016 günü saat 14:00 da gençlerimizin Siber suça maruz kalmamaları için önleyici polislik görevimizi yerine getirmek adına yaklaşık 600 öğrencimiz bilinçlendirilmiş olup, toplamda 1650 öğrenciye seminer verilmiş ve 3 farklı konuda toplam 4950 adet broşür dağıtılmıştır.
Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde özel güvenlik personeline vermiş oldukları eğitim çerçevesinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak 11.03.2016 ve 13.03.2016 tarihlerinde iki oturum halinde katılım sağlanarak toplam 754 özel güvenlik görevlisine Toplum Destekli Polislik faaliyetleri, polis halk ilişkileri, toplum destekli güvenlik hizmetleri konularında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.
26.09.2016 tarihinde Akşemseddin Ortaokulunda öğrenim gören 180 öğrencimize okullarında ve Kültür ve Kongre Merkezi Konferans salonunda Alpaslan Ortaokulunda öğrenim gören 250 öğrencimize Güvenli İnternet kullanımı ile ilgili, Siber Suçlar ve Toplum Destekli Polislik faaliyetleri hakkında bilgi verilmiş akabinde kek, meyve suyu ve anahtarlık dağıtılmıştır.
05.10.2016 ve 07.10.2016 tarihlerinde Ağrı Dağı Anadolu lisesinde öğrenim gören 400 öğrencimize okullarında Güvenli İnternet kullanımı ile ilgili, Siber Suçlar ve Toplum Destekli Polislik faaliyetleri hakkında bilgi verilip, broşür ve tatlı dağıtılmıştır.
12-13.10.2016 tarihlerinde Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi öğrenim gören 400 öğrencimize Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile müştereken Güvenli İnternet kullanımı ile ilgili, Siber Suçlar ve Toplum Destekli Polislik faaliyetleri hakkında bilgi verilip, broşür ve tatlı dağıtılmıştır.
14.10.2016 tarihinde Nurettin DOLGUN Endüstri Meslek Lisesi öğrenim gören 120 öğrencimize Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile müştereken Güvenli İnternet kullanımı ile ilgili, Siber Suçlar ve Toplum Destekli Polislik faaliyetleri hakkında bilgi verilip, broşür ve tatlı dağıtılmıştır.
 
 
 

 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • BİMER
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • PEKAY
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ