Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Hızlı Başlatma

TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI PROJE FAALİYETLERİ
30.01.2017  
TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI PROJE FAALİYETLERİ

 
1-POLİS KONULU RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

ÇOGEP projesi kapsamında gerçekleştirilen İlkokul öğrencilerine yönelik Resim, Ortaokul öğrencilerine yönelik Şiir ve Lise öğrencilerine yönelik Kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri 10 Nisan 2016 günü Sayın İl Emniyet Müdürümüz tarafından verilmiştir.
 
 
 
 
2-10 NİSAN GENÇLİK KOŞUSU

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘’Ağrı’nın Yarınları Emniyette 2016’’ projesi kapsamında Gençlik Koşusu 02 Nisan 2016 tarihinde saat 10:00 da Ozanlar Yolu güzergahında yapılmıştır.
Yarışmalar 9-11, 12-14, 15-17 yaş gruplarında bulunan çocuk ve gençler, kızlar ve erkekler olmak üzere 6 kategoride düzenlenmiştir. Yarışmaya İl Gençlik Spor Müdürlüğünden 50 sporcu ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullardan yaklaşık 50 öğrenci katılmıştır. Tüm sporculara koşu alanında meyve suyu, kek,  su ve katılım belgesi verilmiştir. Ayrıca dereceye girenlere 10 Nisan Pazar günü madalya ve hediye çantası verilmiştir.
 
 
 
     
3-ÇANAKKALE GEZİSİ

ÇOGEP "Ağrı’nın Yarınları Emniyette-2016" projesi kapsamında İlimiz dezavantajlı kesimlerde yaşayan maddi durumu yetersiz, geçim sıkıntısı çeken ailelerin çocuklarından suç gruplarının hedefinde bulunan 12-16 yaş aralığındaki toplam 25 öğrencinin milli birlik ve beraberliklerini güçlendirmek, devlete olan aidiyet duygularını geliştirmek ve tarih bilinci oluşturmak amacıyla 3 gece 4 gün olarak,  25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında 25 öğrenci, 2 öğretmen ve 2 TDP personeli ile Çanakkale Kültür Gezisi Düzenlenmiştir. Geziye katılan öğrencilerimiz bizlere hitaben geziden duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir.
 
 
 
 
4-KARADENİZ KÜLTÜR GEZİSİ

ÇOGEP "Ağrını Yarınları Emniyette-2016" Projesi faaliyetlerinden olan Altı (6) günlük Karadeniz Kültür Gezisi 16-21 Mayıs 2016 tarihlerinde Öğretmenler Anadolu Lisesinden 29 öğrenci (7 kız 22 erkek ) Milli Eğitim Müdürlüğünden Üç (3) öğretmenin katılımlarıyla karayolu ile gerçekleştirmiştir. Erzurum, Sivas, Amasya, Samsun, Trabzon ve Rize illerinin tarihi ve turistik yerleri ziyaret edilmiştir. 
20 Mayıs 2016 Cuma günü gezi grubunun Rize ilinde Sayın Cumhurbaşkanımız ile buluşması sağlanarak toplu olarak fotoğraf çektirilmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımıza gezi ve ÇOGEP projeleri hakkında bilgi verilmiş olup, 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü ilimize dönüş yapılmıştır.
 
 
 
 
5-HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

“Ağrının Yarınları Emniyette-2016”  ÇOGEP Projesi kapsamında; Ortaokullar arası Halı saha futbol turnuvası yapılmıştır.
Turnuva ilimiz merkezde bulunan Onaltı (16) devlet ortaokuldan 12-15 yaş arası Yüz altmış (160) öğrencilerinden oluşturulan okul futbol takımları arasında 24-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında eleme usulüne göre gerçekleştirilmiştir.
27.05.2016 Cuma günü saat:14.00’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ait Halı sahada yapılan Final karşılaşmasında; Fatih Sultan Mehmet Orta Okulu birincilik, Alparslan Orta Okulu ikincilik, Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu ise üçüncülük kazanmıştır.
Karşılaşmalara katılan tüm oyunculara Forma hediye edilerek, dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verilmiştir.
 
 
 
 
6-POLİS AMCA İLE AKŞAM YEMEĞİ-İFTAR

“Ağrının Yarınları Emniyette-2016”  ÇOGEP Projesi kapsamında dışarıda yemek yeme imkânı olmayan, maddi durumu zayıf, 10-17 yaş aralığındaki çocuk ve ailelerine yönelik Polis-Halk ilişkilerinin geliştirilmesi çerçevesinde Haziran ayı içerisinde Polisevinde toplam Üç yüz (300) kişilik akşam yemeği organizasyonu gerçekleştirilmiştir.
Bu etkinlikler İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde yapılmıştır.
 
 
 
   
7-UÇURTMA ŞENLİĞİ
 
01.09.2016 tarihinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ÇOGEP Ağrının Yarınları Emniyette Projesi kapsamında 01.09.2016 günü TRT Parkta Uçurtma Şenliği ve Piknik Faaliyeti düzenlenmiş, sosyal faaliyetlere katılma imkânından yoksun, ilimiz sevgi evleri ile devlet yurtlarında kalan ve Kuran kurslarında okuyan 7-15 yaş aralığında bulunan 300 öğrenciye yemek verilmiş, çocuklar ile birlikte Uçurtma Şenliği Piknik faaliyeti gerçekleştirilmiştir.
 
 
 
 
8-BOWLİNG ETKİNLİĞİ VE YEMEK

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce vatandaşın polise olan güvenini arttırmak ve polis halk kaynaşmasını sağlamak amacıyla il genelinde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bu faaliyetler kapsamında 28.09.2016 tarihinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ÇOGEP Ağrının Yarınları Emniyette Projesi kapsamında 28.09.2016 günü ve 05.10.2016 günü ilimiz Özel Otistik Eğitim Merkezi ve Özel İlkadım Rehabilitasyon Merkezinde öğrenim gören hafif zihinsel ve hafif bedensel engelli 150 öğrencilerimizle bowling oynanmış, kek, meyve suyu ikram edilerek çeşitli hediyeler verilmiştir. Oyun sonunda Polis Evinde hep birlikte  yemek yenilmiştir.
 
 
 
 
9-ÜNİVERSİTE ETKİNLİĞİ

04 -05 -06.10.2016 tarihlerinde ÇOGEP “Ağrını Yarınları Emniyette-2016” projesi kapsamında ilimiz merkezinde bulunan ‘Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ öğrencilerine Terör Şube Müdürlüğü ile müştereken TDP faaliyetleri hakkında seminerler verilip, öğrencilere tanıtım broşürleri dağıtılarak baklava ikramı yapılmıştır.
Şehirde Birlikte Yaşama Kültürü Hakkında Bilgilendirme amaçlı ilimizde eğitime başlayan öğrencilere yönelik, Devlet öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine yönelik TEM Şube ile koordineli şekilde Devlet Yurtlarıyla temas kurularak kız ve erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilere seminer verilerek tatlı ikramında bulunularak, öğrenciler ile iletişim kurulmuştur. Toplam 3000 öğrenciye ulaşılmıştır.
 
 
 
 
10-KIRTASİYE SETİ DAĞITIMI

Ağrının Yarınları Emniyette-2016 Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında ilimizde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak 12.10.2016-14.10.2016 tarihleri arasında Mehmet Şerafettin Yaltkaya İlköğretim Okulu, Soma 13 Madenciler İlköğretim Okulu, İsmet Ömeroğlu İlköğretim Okulu, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu, Kuva_i Milliye İlköğretim Okulunda eğitim-öğrenim gören 500 öğrencimize çanta, beslenme çantası, kalemlik ve kırtasiye malzemesinden oluşan set dağıtılmıştır.
 
 
 
 
11-ERZURUM KÜLTÜR GEZİSİ

ÇOGEP “Ağrını Yarınları Emniyette-2016” projesi kapsamında 17-25 yaş aralığında ki 80 öğrencinin milli birlik ve beraberliklerini güçlendirmek, devlete olan aidiyet duygularını geliştirmek ve tarih bilinci oluşturmak amacıyla günübirlik Erzurum gezisi düzenlenecektir. Geziye 80 üniversite öğrencisi ile 2 öğretim görevlisi, 7 TDP Personeli ve 2 TEM personeli ile 11.11.2016 günü gerçekleşmiştir.
 
 
 
 
12-ANKARA-KONYA KÜLTÜR GEZİSİ

ÇOGEP “Ağrını Yarınları Emniyette-2016” Projesi kapsamında 12-16 yaş aralığında ki 25 öğrencinin milli birlik ve beraberliklerini güçlendirmek, devlete olan aidiyet duygularını geliştirmek ve tarih bilinci oluşturmak amacıyla 4 gece 5 gün Ankara-Konya gezisi düzenlenmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan yazışma ile belirlenen 25 öğrenci, 2 Öğretmen ve 2 TDP personeli ile birlikte 22 – 26 Kasım 2016 günleri arasında gerçekleştirilmiştir.
 
 
 
 
 
13-SİLAHLA DEĞİL OYUNCAK BEBEK VE ARABA İLE OYNAYALIM

Çocukların oyuncak da olsa Silahlarla değil gerçek oyuncaklarla büyümesi amacı ile il merkezinde ilkokul seviyesinde 6-10 yaş aralığındaki çocuklar daha çok silahla oynamayı alışkanlık haline getirmiş, varoş tabir edilen kesimlerde yaşayan sosyal/kültürel faaliyetlerden yoksun, maddi durumu zayıf hedef grubundaki 1000 çocuğun getireceği oyuncak silahlar; oyuncak polis arabası ve oyuncak bebek ile değiştirilecektir. Böylece hedef grubu çocukların zihinlerinden şiddet ve şiddet içerikli oyun materyali silinmeye çalışarak oyuncaklarla oynama alışkanlığı kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Milli Eğitimden gelen okul isimlerine göre 900 öğrenciye dağıtım yapılmıştır. Daha önceden de 100 anaokulu öğrencisine dağıtım yapılmış olup toplamda 1000 çocuğumuza ulaşılmıştır.
 
 
 
 
14-TEST KİTAPÇIĞI DAĞITIMI

İl merkezimizde bulunan maddi durumu sıkıntılı olan bölgelerde yaşayan lise öğrencilerimize, 2016 yılı Ağrının Yarınları Emniyette Projesi kapsamında YGS ve LYS sınavlarına yönelik 12 farklı konuda toplam 1000 adet test kitapçığı dağıtılmıştır.
 
 
 
 
15-GÜVENLİ İNTERNET SEMİNERLERİ

ÇOGEP Ağrı’nın Yarınları Emniyette 2016 projesi kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen İl merkezinde bulunan Ortaokul ve Lise düzeyinde toplam 20 okulda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak Mart ve eylül ayları içerisinde toplam 1650 öğrenciye  “Toplumsal Hayatta Güvenli İnternet ve Sosyal Medyanın Güvenli Şekilde Kullanımı Semineri ve Eğitimi” verilmiştir. Ayrıca öğrencilere  kek, meyve suyu, su ve polis amca anahtarlığı hediye edilmiş, bilgilendirici broşürler dağıtılmış.
Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde özel güvenlik personeline vermiş oldukları eğitim çerçevesinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak 11.03.2016 ve 13.03.2016 tarihlerinde iki oturum halinde katılım sağlanarak toplam 754 özel güvenlik görevlisine Toplum Destekli Polislik faaliyetleri, polis halk ilişkileri, toplum destekli güvenlik hizmetleri konularında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.
 
 
 
 
      
16-GÜVENLİ YAŞAM VE AİLE GENÇLİK MERKEZİ FAALİYETLERİ

Kültür Kongre Merkezinde oluşturulan Güvenli Yaşam ve Aile Gençlik Merkezimizi ziyaret eden ve buradaki ders çalışma ortamından faydalanan öğrencilere kek, meyve suyu ikram edilmiş, öğrencilere genel asayiş önlemleri ve Toplum Destekli Polislik hakkında bilgilendirmeler yapılmış ve bilgilendirici broşürler verilmiştir